Witaj na blogu Tyron Ecosystem!

Witaj na blogu Tyron Ecosystem!

Zużyte opony i ich zagospodarowanie to tematyka, którą przede wszystkim zajmujemy się na naszym blogu.

Podobnie jak Ciebie nas również interesują zużyte opony i wszystkie sprawy ważne dla branży oponiarskiej i odpadowej. Jakie? Przykładowo:

  • Sposoby zagospodarowania opon odpadowych – odzysk energetyczny i recykling materiałowy, piroliza, nawierzchnie drogowe oraz nowe technologie.
  • Jakie instalacje w Polsce zajmują się utylizacją opon i co dokładnie z nimi robią?
  • Koszty utylizacji, jak się kształtują i co na nie wpływa?
  • Dostępne systemy zbiórki opon odpadowych, ich zalety i wady.
  • Co można zrobić z oponami „trudnymi” – wystrzały, ciężarowe mega, wolnobieżne rolnicze, przemysłowe, ponadgabarytowe, pełne? Czy koszt ich odbioru musi być wysoki?
  • Rola firm transportowych i operatorów logistycznych w organizowaniu zbiórki zużytych opon.
  • Obowiązki producentów i importerów opon nowych i opon używanych, które nakłada na nich „Ustawa o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej”.
  • Jak przedsiębiorca może rozliczyć się odpowiedzialnie i bezpiecznie, a jednocześnie nie przepłacać? Samodzielnie czy za pośrednictwem organizacji odzysku?
  • Które organizacje odzysku zajmują się zużytymi oponami i jakie są różnice w ich sposobach działania?
  • Jak producenci, importerzy i hurtownicy wprowadzający na polski rynek opony mogą wspierać zbiórkę zużytych opon? Jak to robić w zgodzie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)?

Co jeszcze?

Będziemy także dyskutowali o tym co zrobić, aby poprawiać efektywność w zagospodarowaniu odpadów warsztatowych i osiągać w tym względzie najlepsze efekty. Szczególnie efekty finansowe. Warto dbać o środowisko i wywiązywać się z obowiązków wynikających z przepisów prawa, ale nie warto jednak przepłacać.

Wielu użytkowników, takich jak wulkanizacje, serwisy mechaniczne, firmy komunalne, stacje demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji, firmy transportowe i operatorzy logistyczni, cementownie, recyklerzy, instalacje pirolizy od niedawna mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do platformy Tyron Ecosystem. To dobry sposób na sprawne i oszczędne pozbywanie się zużytych opon.

W komentarzach pod postami, lub mailem na adres kontakt@tyron-ecosystem.com możesz zaproponować tematy, które szczególnie Cię interesują. Postaramy się omawiać je w kolejnych publikacjach.

Dlatego warto zapisać się do naszego newslettera i nie przegapić nowych informacji i artykułów. Warto także obserwować i polubić naszą stronę firmową na Facebooku i dołączyć do grupy „160103 zużyte opony„. Zapraszamy!

pl_PLPolski